Smederna

Kad izšķirošais ir laiks

 

Tērauda glabāšanai vajadzīga vieta, ja uzņēmums ir Stokholmā, vieta maksā dārgi. Lai kalšanas uzņēmumam Smederna nevajadzētu uzturēt pārāk lielas noliktavas telpas, Tibnor nodrošina ar 300 tonnu ikmēneša tērauda piegādi tieši noteiktajā laikā.

Viss sākās 1991. gadā, kad Kenets Ahnelēvs nolēma izveidot kaltuvi Tumbā Stokholmas dienvidos. Tagad, 25 gadus vēlāk, uzņēmumam ir gan sava ražotne, kas izgatavo detaļas ēku karkasam, gan montē karkasus dažos Zviedrijas lielākajos būvobjektos. Smederna ir plaši pazīstams uzņēmums, darbības apjoms ir tik liels, ka ik mēnesi ir nepieciešamas 300 tonnas tērauda. Tas ir vidēji 14 tonnas darba dienā.


Izaicinājums


Diezgan daudz plānošanas, jo būvniecībā nekas nedrīkst noiet greizi.

– Būvniecības jomā ir daudzas iesaistītās puses un plānošana balstīta uz to, ka visi dara savu darba daļu noteiktā laikā, konstatē Rikards Magnusons, Tibnor tērauda konstrukciju produktu speciālists.

– Tad negribas būt tai ķēdes daļai, kas nav sakārtojusi vajadzīgās lietas, bet gan būt spēcīgam un uzticamam posmam.

– Zeme tik tuvu Stokholmai ir dārga, tāpēc labāk izmantot to ražošanai, nevis noliktavai, skaidro Smederna izpilddirektors Kenets Ahnelēvs.

– Tāpēc mēs pērkam tikai detaļas, kas būs vajadzīgas esošajam projektam, un, ja tās nepienāk īstajā laikā un kārtībā, rodas problēmas gan ražošanā, gan montāžā.


Risinājums


Kopš darbības uzsākšanas 1991. gadā Smederna ir sadarbojušies ar Tibnor, kurā Tibnor piegādā vajadzīgo īstajā laikā.

– Turklāt mēs visu piegādāto gruntējam, lai materiāli būtu tīrāki un vieglāk apstrādājami, skaidro Rīkards Magnusons.

Bet tas nenozīmē tikai, ka izpilda prasības par piegādēm noteiktā laikā.

– Protams, mums jāpilda piegāžu solījumi, bet jābūt arī elastīgiem un vajadzības gadījumā piegādāt ātrāk vai vēlāk nekā sākumā norunāts, saka Rīkards Magnusons.

– Tas nozīmē, ka jābūt proaktīviem, jāuzrauga visa plūsma un jāmēģina būt vienu soli priekšā visam, kas var notikt.

Smederna ir apmierināts ar mūsu sadarbību.

– Nav viegli nodrošināt visu par 100 procentiem, bet iemesls, ka tik ilgi sadarbojamies, ir, ka 95 procentos gadījumu esam visu pildījuši, saka Kenets Ahnelēvs. – Galvenais, ka sadarbība ar Tibnor ir ļoti stabila, jo viņi nepārtraukti nepārkārtojas — kā to dara daudzu citi.


 

Īsumā

Smederna

Būvniecības kaltuve Tumbā ar vairāk nekā 100 darbinieiem k.

Izaicinājums

Uzņēmumam ir lieli apjomi, bet ļoti ierobežotas noliktavu telpas.

Risinājums

Laicīgas piegādes no Tibnor nodrošina, ka viss tiek saņemts vajadzīgajā laikā un pareizajā secībā, uzreiz uzsākot ražošanas procesu.

 

http://www.smederna.se/