Ponsse

Meža tehnika ar daudzpusību un kvalitāti


Ponsse fabrika, kas ir viena no vadošajām meža tehnikas ražotājām, atrodas nelielajā Vieremē pilsētā. Tur ir izgatavots vairāk nekā 11000 meža mašīnu 46 gadu laikā. Apmēram 9500 no tām joprojām tiek pastāvīgi izmantotas.

Ponsse ir zināms kā uzņēmums, kas specializējies meža tehnikas izgatavošanā, pārdošanā un apkopē, balstoties uz sagarināto baļķu metodi un saistītajām datu sistēmām.  Sagarināto baļķu metode nozīmē, ka baļķus jau mežā sazāģē vajadzīgajos garumos attiecīgajam izmantošanas nolūkam. Vienlaicīgi datu sistēma nodod gala klientam informāciju par koksnes veidiem un daudzumiem, kas dodas prom no meža. Viss notiek ar bezvadu tehnoloģiju un reālajā laikā.

Izaicinājums

Mežistrādes mašīnu izmantošanas apstākļi nosaka augstu metāla izturību, nodilumizturību un laikapstākļu izturību. Mašīnas izmanto smagos apvidus apstākļos un mainīgos laikapstākļos, kā arī nav nekādu aukstuma ierobežojumu to izmantošanai. Klienti var izvēlēties produktu īpašības, kas piemērotas to darba apstākļiem, un viņi novērtē produktu augsto kvalitāti un produktu attīstību, kas atbilst viņu prasībām. Kā piegādes partneris ir vajadzīgs uzņēmums, kas var apmierināt šīs vajadzības.

Apstrāde

Ponsse pērk no Tibnor galvenokārt augstas izturības iepriekšapstrādātu Strenx tēraudu. Tēraudu apstrādā Tibnor servisa centrā Seinejoki un reizēm arī Hīvinkē. Piegādes no Tibnor tiek saskaņotas laikā ar Ponsse dažādajiem ražošanas posmiem. Visi apstrādātie materiāli tiek piegādāti Ponsse metināšanas darbnīcā, kur veic tālāko apstrādi, un tad tie turpina ceļu, lai tiktu izmantoti, piemēram, retināšanas mašīnu vai krānu strēļu konstrukcijās.

Ponsse izmanto piegādātāja portālu, kas savieno Tibnor un Ponsse datu sistēmas.  Piegādes no Tibnor notiek noteiktā laikā, jo nav lietderīgi turēt lielus noliktavas krājumus Vieremē fabrikā.

”Mums ir obligāti jāspēj reaģēt ātri un elastīgi uz mūsu klientu vajadzībām. Tāpēc Ponsse ir izstrādājis piegādātāja portālu, kas nodrošina saziņu starp Tibnor un Ponsse datu sistēmām”, stāsta Tīna Hapalainenana, Ponsse iepirkumu vadītāja Vieremē ražotnē.

Ponsse


Priekšrocības

Ponsse un Tibnor datu sistēmas ir savstarpēji savienotas kopā, lai nodrošinātu informācijas datu plūsmu. Tas padarījis sadarbību ērtāku. Tagad var ātrāk veikt produktu izmaiņas un pasūtījumi ir pārskatāmāki.

”Pēc sistēmu savstarpējās savienošanas, gala produktu var izmainīt ātrāk, un mēs varam pasūtīt atsevišķus produktus ražošanas mainīgajām vajadzībām. Tāpat mēs reālajā laikā varam redzēt pasūtījumu progresu. Pirms šīm izmaiņām tas aizņēma nedēļas vai pat mēnešus”, stāsta Tīna.

Portāls ļauj ietaupīt laiku kravu izkraušanā, biroja darbā un attiecībā uz piegādes termiņiem.

”Portālā Tibnor redz, kādā darba stadijā tiek sagaidīti produkti un iepako tos. Preces var iepakot un nolikt plauktos ātrāk. Biroja darbs, protams, ir mazāks, jo pasūtījumi vairs netiek veikti manuāli katrā atsevišķā gadījumā. Turklāt noliktavas apgrozības ātrums ir ievērojami pieaudzis”, piebilst Tīna.

Sadarbība gadu laikā ir padziļināta, turklāt ne tikai starp Ponsse pircējiem un Tibnor pārdevējiem. Kvalitātes eksperti no abiem uzņēmumiem ir apmeklējuši viens otru, notiek arī sadarbība produktu izstrādē un ražošanas plānošanā.

”Mūsu produktu attīstītāji sazinās, citu starpā, ar Tibnor ražošanas plānotājiem un apspriež produktu izgatavošanu. Mērķis ir izvairīties no apgrūtinošiem darba momentiem un iegūt ātru, vienkāršu un izmaksu ziņā efektīvu procesu. Sadarbība starp struktūrvienībām ir bijusi lieliska”, saka Tīna.

 

Īsumā

Ponsse
Izgatavo, tirgo un apkalpo mežizstrādes mašīnas un piederošās datu sistēmas.

Izaicinājums
Ponsse klientiem ir prasības par kvalitāti un elastīgumu arī attiecībā uz piegādātājiem.

Apstrāde
Augstas izturības apstrādāts tērauds tieši Ponsse ražošanas vajadzībām.


http://www.ponsse.com/